عوامل موثر در انتخاب سنگ مزار

عوامل موثر در انتخاب سنگ مزار

قبر سنگی است که روی قبر گذاشته شده باشد. معمولاً تاریخ تولد، تاریخ فوت و شرح مختصری از متوفی نوشته می شود. البته نوشتار روی سنگ مزار  بسته به جنسیت، سن یا نوع مرگ می تواند متفاوت باشد.گاهی اوقات یک قلب کوچک یا شعر بر روی سنگ قبر حک می شود، در بسیاری از نقاط جهان بارکدهایی با سنگ قبر توسط افراد مشهور یا هنرمندان حک می شود که با اسکن آنها می توان با زندگی مردگان آشنا شد.

سنگ قبر در صنعت صادرات یکی از مهمترین فرآیندها در بازار جهانی است. لذا این موضوع و تمرکز بر توان تولید داخل در حوزه فروش سنگ باید از سوی فعالان این عرصه تجارت جهانی در اولویت بیشتری قرار گیرد.

انواع سنگ قبر

سنگ قبرها به رنگ سفید یکپارچه (سنگ مصنوعی یا نانو) – سفید با راه راه خاکستری روشن – مشکی یکدست – با گرانول خاکستری تیره – کرمی – سبز یکدست و سبز روشن – سبز و سبز – آبی – صورتی، آبی و قرمز ممکن است. این نوع سنگ ها گرانیت – کریستال چینی – مرمر و گاهی اوقات سنگ مصنوعی می باشد. در جدول زیر می توانید نام سنگ را به همراه رنگ و قیمت آن و همچنین خدمات تکمیلی مانند حکاکی، حکاکی تصویر، مونتاژ و طراحی را مشاهده کنید.

عوامل موثر در انتخاب سنگ مزار

انتخاب سنگ قبر نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. علاوه بر رنگ و ظاهر که معمولاً برای بازماندگان بسیار مهم است، عوامل دیگری مانند نوع سنگ مورد استفاده، مقاومت سنگ در برابر عوامل خارجی مانند باران و رطوبت و نور مستقیم خورشید، براق یا بدون براق بودن یا استحکام. از سنگ تا کتیبه های کنده کاری شده و حتی قیمت آن عامل مهمی است و در انتخاب سنگ قبر تاثیرگذار است.
سنگ مرمر اغلب برای سنگ قبر استفاده می شود، اما این سنگ ها به دلیل کیفیت بالا و زیبایی خیره کننده از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند. اغلب می توان برای خرید سنگ قبر از سنگ های گرانیتی مشکی رنگ برای سنگ قبر استفاده کرد که به دلیل تنوع سنگ ها و رنگ های مختلف، انتخاب گسترده ای را در اختیار مشتریان قرار می دهد. در زیر دلایلی که بر سنگ قبرها تأثیر می گذارد را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم.

سلیقه شخصی: سنگ قبرها در رنگ ها و طرح های مختلف موجود هستند. سنگ قبرها معمولا سفید و مشکی هستند، اما می توانید از هر رنگ سنگی استفاده کنید. سنگ قبر نیز در طرح های مختلف (با ارتفاع، لبه، قاب بالا و …) موجود است که می توانید از بین آنها مطابق با سلیقه شخصی خود انتخاب کنید.

مذهب و اعتقاد خانوادگی: بنا به مذهب، انواع مقبره قابل استفاده است، مثلاً قبور مسلمانان، ارامنه و یهودیان متفاوت است و باید بر اساس مذهب انتخاب شود. امروزه در برخی از خانواده ها می توان آداب و رسوم خاصی را در خرید سنگ قبر خانوادگی به کار برد که قبر را طبق قبر خانوادگی می فروشند.

زیبایی سنگ: در ایران، شن معمولاً باز و نزدیک به باد، باران و تابش آفتاب است، بنابراین سنگ‌ریزه‌ها باید از کیفیت بالایی برخوردار، به خوبی درمان شده و در برابر شرایط جوی مختلف مقاوم باشند.

طرح سنگ قبر: برخی اطلاعات در مورد متوفی در طرح سنگ، متن و آهنگ مورد علاقه، تصویر و .. ابتدا باید توجه کنیم که چه طرحی را می خواهیم در قبر حک کنیم، سپس سنگ مناسب را انتخاب کنیم زیرا برخی از آنها امکان اجرا ندارد. . انواع طرح های سنگ نما. به عنوان مثال، برخی علاقه مند به نمایش مجسمه ها در مقبره R هستند.

قوانین صومعه: نکته دیگری که باید در نظر گرفت، نظم خانقاهی است. مثلا در بهشت ​​زهرا گذاشتن گل، شمعدان، سنگ قبر و سنگ قبر ممنوع است. قبل از خرید، مطمئن شوید که با مسئول معبد صحبت کرده و قوانین خاص را درک کرده اید.

قیمت سرستون: قیمت یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار در انتخاب سرستون است و هرکسی با توجه به بودجه خود اقدام به خرید سرستون می کند. در زیر به بررسی عوامل موثر بر قیمت سنگ قبر می پردازیم

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =